Zubař, vlasy, rok v USA

21. července 2015 v 3:25 |  13. měsíc v USA
Zdravím! Usmívající se

Takže dnes o těch třech záležitostech v nadpise.
Zub - to jsem popisovala minule. Takže dopadlo to tak, že jsem byla na konzultaci, kterou jsem nakonec včetně rentgenu měla zdarma, za což nejspíš vděčím svému jménu a národnosti, jelikož tchýně pana zubaře je původem z ČR a jmenuje se taky Lenka! Usmívající se A nebo jsem vážně projevila dostatečnou míru zoufalství, že se nade mnou slitovali Smějící se Kaz jsem podle rentgenu měla dost hluboký, ale nebyl schopný mi říct, jestli zasáhl nerv. Pokud ano, šlo by pouze o to to vyvrtat a zaplombovat, což by bylo za přátelskou (opravdu, mně šitá na míru) cenu 375 dolarů. Což je opravdu hodně dobrá cena vzhledem k ostatním zubařům, samozřejmě s ČR to neporovnávám, to už jsem dávno vzdala. Normálně stojí plomba kolem $500, navíc se platí i za konzultaci a rentgen.. No ale pokud to nerv zasáhlo (jakože mi bylo naprosto jasné, že jo), budou se muset udělat kanálky a to už jsem myslela, že se tam vyvrátím, když to řekl, protože vím, že to stojí okolo 2000 dolarů!!! No to zděšení jsem taky nijak neskrývala, říkám "Kanálky, ježiši to bude tak za $2000, ne?!" Pan zubař mě hned uklidňoval, že to neví, jestli to je v nervu, že rentgen je pouze 2D a že to se uvidí, až do toho zubu vleze. A že se to samozřejmě časem prohlubuje, takže mi bylo jasné, že ať už to bude cokoliv, čekat, až někde schrastím prachy, prostě nemůžu, protože pak už by to bylo na kanálky tím tuplem! Potom za mnou přišla paní v kostýmku, že jdeme řešit finance. Přinesla mi papír s cenami, kde bylo těch $375 za plombu a "pouze" $1300 za kanálky, což je furt šílený, ale když počítáte se $2000, tak je tohle celkem přijatelná cena. Tak jsem se hned objednala na další středu. Venku na mě čekal Jim, tak jsem mu jak přešlá mrazem, pomalu se slzami v očích, vlezla do auta a vysypala jsem to na něho.
Pár dní nato přišlo velmi příjemné překvapení!!! Já jsem samozřejmě od té konzultace každý den přemýšlela, jak to s těmi penězi provést, že na to vysypu celý spořicí účet a ještě si budu muset půjčit a jen ta představa, kolik je to peněz v korunách a že takovou částku já vyhodím za blbýho zubaře!!.. No klidné spaní jsem teda neměla. A jednoho krásného večera si tak sedím v basementu, čumím na film a přišli za mnou hápéčka. Rožli velké světlo, že si se mnou chtějí promluvit! Ve mně zatrnulo, co že jsem to provedla, a oni spustili: Že jsou hrozně rádi, že jsem s nimi tedy prodloužila, že si toho moc váží a že by pro mě chtěli něco udělat. Prý kdybych neprodlužovala, tak už bych vlastně za týden jela domů a zub si nechala doma spravit zdarma (to asi úplně ne, ale co už..). Tak že se rozhodli, že ať už ten zákrok bude jakýkoliv, že mi to zaplatí!!!!!!!!! Já na ně koukám jak na zjevení, neschopná cokoliv říct. Tak napřed jsem se to samozřejmě snažila odmítnout, že to nemůžu přijmout, že je to strašně moc peněz a můžu si za to vlastně sama, protože jsem to tak odkládala a nešla dřív. Oni ale byli neoblomní, že se takhle prostě domluvili a že pokud to nebudu chtít přijmout, tak že mě k tomu zubaři prostě nepustí Smějící se Já jsem byla v tu chvíli tak šťastná, že jak odešli, tak jsem to ještě chvíli zpracovávala a nakonec jsem z toho měla i slzy v očích. Spadl mi tím kámen ze srdce!!
No takže jsem ve středu byla u zubaře. Jak už jsem napsala, bylo nad slunce jasné, že to budou kanálky. Abych z toho ale nevyšla jen tak hladce, ten den, co jsem měla (na jednu hodinu) zubaře, mě ten zub začal tak neskutečně bolet, že větší bolest jsem v životě nazažila! A to myslím naprosto vážně. Noc jsem přečkala jen díky lokálnímu analgetiku, které jsem si tak co dvě hodiny patlala na ten zub, ale ráno po snídani mě to prostě chytlo úplně na max, že ani tohle už nezabíralo. Jak na potvoru už jsem ani neměla ibalgin, takže jsem pak musela za Jimem, jestli by mi něco nedal. To vám ale bylo takový utrpení! Já jsem nebyla schopná ani stát na místě, lítala jsem po pokoji, z pokoje do koupelny, skákala, brečela, ťukala si na ten zub, no šílený!!! Nikomu tohle nepřeju!!! Jen jsem odpočítávala hodiny do půl jedné, kdy vyrazím k zubaři. Ještě jsem musela napsat Zuzce, že asi nebudu schopná si tam dojet, tak ona se naštěstí nabídla, že mě zaveze, že bude mít stejně pauzu. Nakonec mi ale zabral ten prášek, takže jsem si dojela sama. U zubaře už jsem nijak zvlášť netrpěla. Zub mi umrtvil, tudíž jsem nic moc necítila, jen sem tam to zabolelo, ale sedět tam tři čtvrtě hodiny s hubou dokořán, to bylo na tom asi to nejhorší. Celou tu dobu jsem ji nemohla ani přivřít, hrozný! Nerozhodný Takže zub už mám vyčištěný, spravený, jen mě čeká ještě jedno sezení, kde do těch vyčištěných kanálků asi cosi napustí, jakousi hmotu, a zablombuje. Takže pak už KONEČNĚ, po půl roce, budu moct kousat i na levé straně Smějící se
Jé, já jsem se nakonec tak sáhodlouze pustila do zubu, že už se mi to ostatní nějak nechce rozepisovat Zamračený
Tak já to asi dopíšu zítra, teď tu musím ještě něco udělat. Takže to be continued tomorrow.. Mrkající

Takže co jsem to tu ještě chtěla dopsat? Jo, vlasy a rok v USA. Tak začnu tím druhým, protože to souvisí se zubařem. V sobotu 18. července jsme měli s hp výročí. Oni mi zaplácli zubaře a já jsem dlouho dopředu plánovala, že jim něco uvařím. Něco pořádného, více chodů, ale zase nic českého, protože to je na ně moc těžké a nezdravé, třeba těstoviny taky nešly, protože ty Cheryl z nějakého důvodu nejí.. Takže jsem přemýšlela a přemýšlela, až jsem narazila přesně na to pravé ořechové. Když jsem přišla k zubaři, měli tam v televizi puštěné zpravodajství. Je tam velké LCD přímo nad zubařským křeslem, aby se měl pacient kam dívat a taky nejspíš na odreagování. U mě to zafungovalo na jedničku, že jsem si jednu chvíli, místo myšlenek na probíhající zákrok, říkala, proč sakra dává do toho dresinku cukr! Smějící se Když jsem přišla, přeladili zpravodajství na kanál o vaření a to, co tam vytvářeli, mi přesně hrálo do karet! Komplet celé to menu jsem pak v sobotu hp "uvařila" - tarragon salad s kuřecím masem (kukuřice, červená cibule, kopr, borůvky, řapíkatý celer a dresink - zvláštní kombinace, ale nakonec moc dobré), k tomu domácí pizza s mozzarellou a rukolou (měla tam být i čerstvá bazalka, ale tu jsem si někam odložila a pak už jsem ji prostě nenašla!!!) a jako dezert - cheesecake ve skleničkách na víno s třešněmi a mandlemi Usmívající se Taky jsem koupila kytku a takovou jakoby pohlednici, prostě kartu, kam jsem jim vlepila dopis o tom, jak je mi s nimi dobře, jak si jich vážím atd., všechno jsem to v kuchyni naaranžovala a odešla ven. Pak už mi jen chodily zprávy na střídačku od obou, jak jim to strašně chutná, že moc děkují za fancy dinner, pak mi poslali fotku, že salát už je skoro snězený.. Smějící se Tak jsem měla radost, že jsem se trefila. Já bych si takový salát neudělala, nesnáším mix slané-sladké, ale pro Američany ideální. Kde není cukr, to je pro ně nejedlé! Na to jsou tady fakt specialisti, tady je cukr komplet všude!!!! I na maso ho dávají! Křičící

No a teda ty vlasy.. To je prostě šílený, co s těma se děje. Napřed mi samozřejmě padaly, když jsem přijela. První možná dva, tři měsíce. Tak si říkám, že to je normální, změna prostředí, jiná voda, jiné potraviny, stres,.. Pak to úplně přestalo. Dokonce jsem si pochvalovala, jak mi ty vlasy snad i zhoustly, že je mám najednou takové hezčí, docela i rostou.. To vydrželo do května. V květnu (jak jsme byli na té dovolené), jak blesk z čistého nebe - vlasy začaly padat znova, ale tentokrát asi tak ve dvojnásobném množství než na ten podzim. A padají doteď!! Já už jsem se několikrát v té sprše rozbrečela, protože takový množství, co mně vždycky při tom mytí spadne, to už není jen nadměrná ztráta vlasů, tohle je vedlejší účinek chemoterapie! Taky už je to pořádně poznat! Když mám ty vlasy rozpuštěné, po umytí, s pěnou, tak to dokážu docela slušně ututlat, že mám na hlavě posledních deset chlupů. Ale jak je dám do culíku - ten to vždycky u každého odhalí - tak je to strašně vidět, že tam už nic není. Nejhorší je, že mi ani zaboha není jasné, čím to může být a já prostě nutně potřebuju odstranit tu příčinu. Nutně potřebuju, aby padat přestaly!! To ony jako dorostou nové, to je mi jasné, ale pokud to takhle bude padat ještě tak dva až tři měsíce, tak budu moct pozvyhazovat všechny gumičky, protože už prostě nebudou potřeba..

No on je to dost možná přece jenom ten stres. I když se to asi nezdá (i já sama pociťuju, že to je jako na houpačce - jeden den lepší, jeden den horší), tak "teď" procházím dost špatným obdobím. Už se to v podstatě táhne od února, ale má to bohužel vzestupnou tendenci a já se s tím jaksi furt nedokážu poprat a vypořádat. Nechci tady ale zacházet moc do podrobností, už vůbec ne teď, když je to stále aktuální. Až to bude za mnou, asi to tu zmíním..

Takže to je zas na chvíli vše. Mějte se krásně a hlasujte - zajímá mě, které pobřeží vás přitahuje víc! Mrkající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.