"Rodinná dovolená" in South Carolina

21. června 2015 v 18:40 |  Rok v USA
Tak dneska jen velmi stručně, protože tu nemám noťas a jsem jen na mobilu, kde se moc vypisovat nedá. Tak jen ať si nemyslíte, že jsem se zas na to úplně vybodla ;) (ani ty smajly tady nemůžu vložit!!!)
No, takže jsme právě na "dovolené" v Jižní Karolíně. Uvozovky jsou opravdu nutné, protože narozdíl od ostatních, já vyloženě odpočítávám hodiny do čtvrtka, kdy se vracíme domů (domů už ani do uvozovek nedávám, jako jsem to měla ve zvyku v Rakousku :)
Jsme v domě rodičů Cheryl, jsou tu hp, prcek, rodiče Cheryl a ještě děti bratra Cheryl, Helen (8) a Edward (4). Tak jak jsem si na začátku pečlivě vybírala rodinu a chtěla jsem za každou cenu jedno malý dítě, tak teď jsem se ještě utvrdila v tom, že jsem opravdu věděla, co chci! Děti si mě oblíbily, což je na jednu stranu fajn (asi to s nimi přece jenom umím), ale na druhou stranu to znamená, že jsem najednou velmi zaměstnaný člověk!! Děti jsou náročné!!!! Nevím o lepší antikoncepci, než je aupairování. Každý večer, jakmile malou uložíme a už tím pádem není mojí povinností být s nimi, utíkám do pokoje, zavřu za sebou a do rána o nich vůbec nechci vědět! Nemluvím teď jen o dětech, už mi to tu prostě leze krkem. Jsme tu od minulé soboty a odjíždíme ve čtvrtek a to už je na mě prostě moc, být každý den celou dobu s tolika lidmi. Jsem hrozný samotář a potřebuju svůj klid a prostor. Večer většinou chodím na pláž nebo se jen tak projít po okolí. Chybí mi tu totiž jak sůl ten pohyb, na který jsem zvyklá doma v Arlingtonu. Každý den čtyři hodiny rychlé chůze. Tady se jen sedí na gauči, každý si čumí do svého aparátu a v podstatě na mně je, abych dospělým poskytla klid a hrála si s děckama..
Ale abych jen nenadávala, včera jsme byli na kajaku, což jsem si teda moooc užila! Stal se tu ze mě sportovec :-D Vždycky jsem byla spíš taková knedla, co nejradši sedí doma na prdeli, ale tady je ze mě najednou normálně aktivní člověk. Ani nevím, jak se to stalo :)
No tak nakonec jsem se docela rozepsala. Malá spí, tak jen doufám, že tam vydrží co nejdýl, protože mám takový pocit, že na dnešek opět zádný program není. Takže se bude sedět doma na zadku, protože tady máme lidi na to, aby se dětičky nenudily :) Už ať je čtvrtek..
Rozhodla jsem se, že když jsou tu tady tak všichni pohromadě, tak jim uvařím nějaké české jídlo. Helen strašně chce ochutnat knedlík, tak mě napadla koprovka, protože to je z těch knedlových jídel asi tak nejjednodušší. Takže mám v plánu si na zítřek vyčlenit pro sebe odpoledne, zajet si nakoupit "suroviny" (ty samozřejmě potřebuju taky, ale možná to vezmu zkratkou přes ňáký hadříky :-D Taky by bylo fajn, kdyby se na odpoledne někam vypakovali, abych na to vaření měla klid. Jenom teda doufám, že když budu tak suverénně vařit pro celou rodinu, že se mi to taky povede! To by byl trapas, kdyby ne! :-D
Jinak teda bydlíme asi pět minut od pláže. Ty písčité já moc nemusím, ale tady se mi líbí! Voda sice jak prase (ne špinavá, kalná) a na dně štípou krabi, když se zadaří na nějakého šlápnout, ale jinak mě fascinuje, jak je to tu všechno jiné. Věci a úkazy, co znám jen z dokumentů, jako žraloci (zrovna minulý týden jeden zranil dva lidi tady hned nad námi v Severní K.), na pláži jsou hnízda s vajíčky karety obrovské, včera na kajaku jsme narazili na delfíny,.. Ti jsou asi nejspíš i v Evropě, já jsem nikdy žádného ve volné přírodě neviděla. Ale co už v Evropě (obvyklé) není, je třeba černá vdova, tsunami nebo tornáda. Ani s jedním jsem teda neměla tu čest, ale fascinuje mě, že to je opravdu jiný svět.

Jo, a takhle přesně to dopadá, když začnu větou "dneska jen velmi stručně" :-D :-D
Měla jsem v plánu napsat toho víc potom z domu, až se vrátíme, ale nakonec tohle asi zatím stačí. Ozvu se zas tak za dva týdny ;) Zatím se mějte moc hezky!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.