Ambasáda

15. června 2014 v 10:16 |  Před výjezdem
Tak a je tu další příspěvek. Skoro měsíc jsem nic nenapsala, ale ono se vůbec nic nedělo. Akorát jsem si teda vyřizovala to vízum, ale to jsem chtěla napsat už všechno naráz i s ambasádou... Mrkající
Hned po tom, co jsem si plácla s rodinkou, mi z agentury přišel mail, že si mám na co nejdřív domluvit schůzku na ambasádě. Vyplnila jsem teda potřebné dokumenty na stránkách (kde byly mimo jiné otázky typu "Jste terorista?" "Účastnil/a jste se někdy obchodu s bílým masem?" apod. Smějící se Tak jako bílé maso už jsem si párkrát koupila, ale úspěšně jsem to zamlčela Smějící seSmějící se ), zacvakala jsem 3500,- poplatek a domluvila si termín schůzky.
Pohovor na ambasádě jsem absolvovala v té vlně veder, kdy bylo venku hrubo přes 30 stupňů. Ještě v ten den jsem se šla vyfotit (nádherná fotka!! Smějící se ) a na poště jsem si vygenerovala pořadové číslo a vystála frontu, abych si koupila jednu obálku za 1,- Smějící se I pán za přepážkou se tomu musel zasmát. (Nakonec jsem ani fotku, ani obálku nepotřebovala..)
Na ambasádě jsem měla schůzku na deset hodin. V papírech psali, že před ambasádou nemáme být dřív než 15 minut před sjednanou schůzkou. To mi přišlo fakt vtipný. To budu jako upozorněna, abych si šla stoupnout za roh a čekala tam?? Smějící se To jsem schválně musela vyzkoušet. Byla jsem tam 9:25. Před ambasádou stáli dva v uniformě a tvářili se hrozně důležitě. Chvilku jsem tam postávala na protějším chodníku a čekala, jestli mě teda fakt vyženou, nebo co bude.. Když se ani po asi pěti minutách nic nedělo, tak jsem to vzdala a šla si najít někde místo, kde bych si mohla sednout. A o tři čtvrtě na deset už jsem si to namířila na schůzku Usmívající se Z batohu jsem vyložila všechny zbraně (manikůrní nůžky, kapesní nožík, nabíječku a sluchátka), prošla scannerem (jmenuje se to tak??) a ještě mi zkontrolovali batoh. No jako na letišti.. Řekla jsem kamarádce, že to tam bude snad za půl hodiny vyřízeno, nakonec jsem ale odcházela až o půl dvanácté. Šla jsem k okýnku, odevzdala papíry a pas, nahlásila datum odletu a šla jsem se posadit do vedlejší místnosti čekat na zavolání. Napřed si mě zavolala paní, aby mi sejmula otisky prstů a vyzkoušela mě z brožury o nebezpečí obchodu s lidmi, kterou jsme dostali při příchodu na té předchozí přepážce (takže doporučuji přečíst!! Mrkající a znova jsem se šla posadit.. Nakonec si mě ještě zavolal pán od vedle, ptal se, co budu v USA dělat a co plánuju dělat, až se vrátím. Asi by se vyptával víc, ale já jsem mu to rovnou všechno vyklopila, takže to bylo celkem rychle vyřízeno Usmívající se Oznámil mi, že mi pas přiveze kurýr asi za dva až tři dny. Opravdu jsem se nestačila divit, když mi přišel obyčejný (!!!) dopis z ambasády s pasem uvnitř. Tak důležitý dokument a oni to nepošlou ani doporučeně?! No hlavně, že bylo v pase vízum ;-)
Takže to by bylo. Teď už je asi na čase začít stresovat, když za měsíc odlítám Smějící se Ale já nevím, buď mi to ještě úplně nedošlo, nebo už jsem prostě tak ostřílený cestovatel, že jsem úplně v klidu Usmívající se Teď mě čeká ještě pár návštěv u doktorů a ten blbej projekt!! (Nevím, jestli jsem se o tom zmiňovala, ten mám za úkol vypracovat do toho kurzu, který budu absolvovat před příjezdem k rodině. Má to mít 15 - 20 stran!!) A pak už jen koupit kufr a můžu začít balit Usmívající se
To by bylo zatím vše. Teď budu čekat na letenku Mrkající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.