Přihláška

20. května 2014 v 10:49 |  Před výjezdem
Asi se nebudu nijak sáhodlouze rozepisovat, co všechno tomu předcházelo. Myslím, že to tady asi nikoho extra zajímat nebude. Do vyřizování všech náležitostí přihlášky jsem se pustila 7. dubna. To vím naprosto přesně, jelikož 5. dubna jsem se po týdnu vrátila z Itálie, kam jsem vycestovala rovněž na au-pair pobyt. Když si ale rodina objedná au-pair pro 14ti letého kluka, tak nemůže čekat, že si padnem do noty a bude to fungovat. Tam už to není o hlídání dětí, ale prostě o tom, jestli si s tím "dítětem" rozumíte nebo ne. V našem případě to nebylo to pravé ořechové a ukončili jsme to v podstatě po vzájemné dohodě.
Takže 7. dubna jsem rozjela akci Amerika. Bylo potřeba vyřídit si nový pas, výpis z trestního rejstříku, potvrzení od doktora, maturitní vysvědčení, nějaké ty kopie dokladů a tak podobně. To všechno (až na ten pas) byla otázka jednoho dne. Dopis pro rodinu jsem měla v podstatě napsaný, protože jsem ho psala už na ten výjezd do Itálie, takže to jsem jenom trošku přeformulovala.. Fotky s dětmi jsem taky měla, co jsem ale neměla, bylo video. Toho jsem se nejvíc obávala. Videa s dětmi (s dítětem) jsem měla pořízené z aupair pobytu v Rakousku, kde jsem byla v roce 2013, takže tam šlo jen o to to sestříhat. Ale to okolo.. Měla jsem celkem představu, jak by to mělo vypadat, naštěstí mám velmi šikovného synovce, se kterým jsme to dali dohromady a myslím, že to nakonec nebylo vůbec špatné :-) (až na ten můj projev - dívat se na sebe na videu, to je žúžo..).
Pak bylo taky ještě potřeba splašit nějaké ty reference. Tu hlavní jsem měla z Rakouska. Hlídala jsem tam roční holčičku, což mi umožnilo přihlásit se do programu speciálně pro miminka :-) Pak jsem měla ještě něco od kamarádek a od sestry a mohla jsem přihlášku odevzdat! :-)
Ještě jsem teda musela počkat na ten pas, který se ještě vyřizoval, ale to ostatní už jsem jela odevzdat s tím, že oni si to zatím všechno ověří (opravdu všechny ty reference obvolávají, takže když si třeba něco vymyslíte nebo přibarvíte, je potřeba to sladit, abyste neřekli něco jiného než ta vaše referenční osoba!!! :-D :-D ) a já pak jen pošlu kopii pasu.
Pas jsem posílala asi za týden po odevzdání přihlášky a už už jsem zjišťovala, jak dlouho to teda teď potrvá, než mi otevřou profil pro rodiny - jo, to jsem zapomněla zmínit, ještě se vyplňuje on-line přihláška přímo u té americké agentury. Je to váš profil pro rodinu, který se ale "otevře" až po schválení ze strany té am. agentury. Takže mě hrozně zajímalo, kdy to asi tak můžu očekávat :-) Bylo to pro mě docela důležité, protože jsem měla v plánu, že jakmile mi otevřou profil, začnu pilovat angličtinu, ať se pak s rodinami dorozumím :-)
Bylo mi řečeno, že to můžu očekávat asi tak do dvou týdnu od toho, co to pošlou do Ameriky, což jsem ale taky nevěděla, kdy bude. Takže jsem se prostě smířila s tím, že to může trvat ještě třeba měsíc.. No nicméně asi za týden už mi přišel mail z americké agentury, že by si se mnou rádi popovídali na skypu. Na to mě v české agentuře jaksi zapomněli upozornit, ale když jsem jim pak psala, tak to prý vůbec nevěděli, že to asi bude nějaká novinka. No já už jsem začala mírně vyšilovat, že se s něma nedorozumím, že mě kvůli angličtině vyhodí a tak podobně. Moc si v angličtině nevěřím. Asi to nebude tak špatný, ale nic extra..
Večer teda volala slečna z agentury, ptala se mě na zkušenosti s dětmi, co bych chtěla, co bych nechtěla, jestli zvládnu k dítěti třeba ještě i vyprat prádlo a tak podobně.. Byla moc milá, krásně mluvila, takže se jí dalo rozumět a nakonec jsem to teda nějak zvládla. Řekla mi, že profil mi otevře hned, jak spolu domluvíme, což se taky stalo a já jsem byla radostí bez sebe :-) Jen pro představu - profil mi otevřeli 15. května, takže to vyřízení proběhlo v podstatě celkem rychle ;-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dii Dii | 1. června 2014 v 23:24 | Reagovat

Oni ti volali? O_O No doufám že to nebude pravidlem, protože si taky nejsem jista angličtinou a tady u nás jsem prošla

2 legni legni | 2. června 2014 v 15:34 | Reagovat

Jojo, volali. Ale jak jsem psala, dalo se to v pohodě ;-) Akorát jsem si musela odběhnout pro sluchátka, protože jsem ji špatně slyšela, ale pak už to šlo. Byla fakt moc hodná ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.